SK Tichá |

V Nymburce proběhl seminář talentované mládeže

Vzdělávání trenérů FAČR.

Ve Sportovním centru Nymburk proběhl ve dnech 21. až 23. listopadu třídenní seminář talentované mládeže FAČR. První den byl určený internímu vzdělávání trenérů FAČR, v dalších dnech pak seminář absolvovali také trenéři SCM, SpSM, klubových akademií a další.

Fotbalová asociace si pro své trenéry připravila velmi bohatý program plný zajímavých přednášek na nejrůznější témata. Prostor dostala spolupráce v pracovních skupinách. Seminář za tři dny absolvovalo přibližně pět set trenérů z celé republiky.

„Jsme moc rádi, že jsme po dlouhých třech covidových letech mohli trenéry opět přivítat osobně. Snažili jsme se, aby obsah celého semináře byl co nejvíce interaktivní a pro trenéry zajímavý. Vedle prezentací vznikaly i diskuzní skupiny, kde se probralo mnoho důležitých a inspirativních věcí,“ řekl Grasroots manažer FAČR Michal Blažej.

Během tří dnů se na semináři probrala celá řada zajímavých témat z oblasti trénování a koučinku. Trenéři dostali nové informace od Komise mládeže FAČR, byli například seznámeni s novinkami v systému XPS nebo také obdrželi informace o pravidlech talentované mládeže. Svou prezentaci na téma lokomoční trénink přednesl také Josef Anderle ze společnosti Anderle Sport a prostor dostali také zástupci Sparty, Slavie a Plzně, kteří přednášeli na téma mezinárodní konfrontace.

Formu semináře si pochvaloval i Sportovně technický ředitel FAČR Zdeněk Psotka, který ocenil především formát diskuzí po jednotlivých přednáškách a prezentacích.

„Kluci ze vzdělávání a z Grassroots oddělení připravili letos opravdu velmi zajímavý model. I moje osobní zkušenost je taková, že činnost v rámci pracovních skupin je velmi přínosná. Právě po skončení přednášek při následné komunikaci ve skupinkách probíhá v rámci diskuzí ten největší přenos informací,“ řekl Zdeněk Psotka.

Aktuální články

Starší žáci: Zimní liga

1.kolo zimní ligy mládeže (OFS NJ).

Valná hromada klubu 2023

Výkonný výbor SK Tichá, z.s. zve všechny své členy na valnou hromadu, která se bude konat dne 29.01.2023 od 9:00 hodin v klubovně na...

FAČR hledá dobrovolníky

Sportovní nadšenci, fotbaloví fanoušci či třeba studenti sportovních oborů dostávají možnost nakouknout za kulisy letošní největší...