SK Tichá |

Zpátky v čase: Dvakrát vítězem poháru OFS NJ

V roce 1997 a 2014 se radovali hráči Tiché z vítězství v poháru OFS NJ.

V sezóně 1997/1998 získala Tichá primát hned ve dvou soutěžích, vyhrála I.B třídu a získala Okresní fotbalový pohár. Druhé vítězství v poháru OFS Nový Jičín přišlo v sezóně 2014/2015. Oba pohárové úspěchy si připomeneme.

Vítěz poháru 1997

25. září 1997
TJ Sokol Tichá – TJ Sokol Žilina 5:1 (3:0)
Branky: 16. a 60.Petr Daniel, 30.hosté vlastní, 35.Petr Stanislav, 80.Špaček Radim (pen) – 46.Sedlák Marek
Diváci: 120

Se čtyřgólovým náskokem z prvního utkání šli ve čtvrtek 25. září 1997 fotbalisté Tiché do domácí odvety finále poháru ČMFS.

Již od prvních minut si vedoucí tým I.B třídy TJ Sokol Tichá vypracoval technickou hrou mnoho gólových šancí, z nichž jednu proměnil v 16.minutě krásnou střelou z hranice šestnáctky Daniel Petr (1:0). Hráči Žiliny se snažili o vyrovnání, ale zůstalo jen u snahy, když útoky končily před pokutovým územím Tiché. Po dalším tlaku domácích si dali hosté ve 30.minutě vlastní gól (2:0), a o pět minut později to bylo již 3:0, po pěkné střele ze 14m Stanislava Petra. Žilina měla ve 36.minutě šanci snížit, jenže to by musel Libor Macháň proměnit penaltu. Ve 42.minutě nedal gól ze stejné situace ani domácí gólman Stanislav Kovář, který penaltu taktéž zahodil.

Hned v úvodu druhého poločasu se Žilině konečně podařilo vstřelit gól (Marek Sedlák - 3:1). Další šance, stejně jako druhá penalta Žiliny v 55.minutě, tentokrát v provedení Antonína Witose, zůstaly nevyužity. Trestem za to byl čtvrtý gól, vstřelený domácím Danielem Petrem (4:1). Brankovou úrodu nejen tohoto utkání, ale i tohoto ročníku fotbalového poháru ukončil v 80.minutě proměněním čtvrté penalty v zápase nejlepší hráč na hřišti, skvěle technicky vybavený Radim Špaček (5:1). Celé utkání řídila s přehledem trojice rozhodčích OFS v čele s Milošem Vránou za asistence Pavla Lakomého a Andřeje Březincského.

Vítěz poháru 2014

17. září 2014
Fotbal Fulnek – TJ Sokol Tichá 0:4 (0:1)

Branky: 53., 74. a 78.Švrček Ondřej, 34.Gilar Lukáš
Diváci: 245

Finále okresní části Poháru FAČR 2014 poznalo své obsazení v posledním srpnovém týdnu. Účast si v něm po semifinálových bitvách (27.08.2014) zajistila Tichá, která doma porazila favorizovaný FC Libhošť (2:1). Svěřenci trenéra Koblovského vyzvou ve finále Fotbal Fulnek. Účastník okresního přeboru uspěl po přestřelce na hřišti Bartošovic (3:4).

Finále hrané systémem doma venku odstartovalo ve středu 10. září 2014 v Tiché.
Úvodní dvojzápas svěřencům Petra Koblovského nevyšel, před početnou diváckou návštěvou podlehla Tichá na domácím hřišti vedoucímu celku OP (Okresního přeboru) Fulneku 1:2.

Fulnečtí fotbalisté chtěli svůj vzestup korunovat také vítězstvím v poháru OFS Nový Jičín, a proto neponechali ve finálové odvetě nic náhodě. Tichá se musela v odvetném utkání spolehnout také na výpomoc hráčů z B mužstva. Před početnými zraky diváků předvedli tichavští fotbalisté v odvetě poháru parádní jízdu, na jejímž konci se mohli radovat ze zisku trofeje. Náskok Fulneku 2:1 z prvního utkání a jednobrankové manko smazali hráči Tiché do přestávky, po krásně trefe Lukáše Gilara ze 34.minuty. Po změně stran nepřipustila Tichá žádné komplikace, utkání měla pod kontrolou a po obětavé hře a také díky hattricku Ondřeje Švrčka zápas otočila a zvítězila jednoznačně 4:0!

Zdroj: Archiv SK Tichá

Aktuální články

Velké finále: Tichá vyzve Jeseník n.O.

Po dvou letech si Tichá znovu zahraje přímý zápas o nejcennější trofej novojičínského kraje. Svěřenci Daniela Kuly se ve finále...