Po boji nakonec bez bodu: Stonava - Tichá 2:1

Pecha – Rac, Seriš (46. Folwarczny), Graňák (64. Lipovský), Egri (90. Němec) – Kaďousek (81. Šiška M.), Hejda, Šiška P., Mančař – Ruis, Uher

Pikulík – Tuček, Kudýn, Balcárek, Kocián T. – Fajčák, Kocián D., Svoboda Š. (59. Čuport) – Tománek, Švrček O., Bajer (83. Bartoš)

Branky: 69. Šiška Petr, 87. Folwarczny Michal – 36. Bajer Lukáš

Žluté karty: Egri, Kaďousek – Tuček, Kocián D.

Rozhodčí: Novák Dominik – Janeček Jan, Koňczyna David

Diváci: 100

Stadion: Stadion SK Stonava

Komentář

Tichá se ze Stonavy vrací bez bodu. Navzdory zajímavému a bojovnému výkonu, který na hřišti lídra soutěže podala. Po úvodní šanci domácích to byli právě hosté, kteří otevřeli skóre zápasu. Spolupráci Kudýna se Svobodou a následný centr usměrnil přesně hlavičkou do sítě Lukáš Bajer - 0:1. Stonavší byli nebezpeční, ovšem defenzíva Tiché společně s dobře chytajícím Pikulíkem pracovala velmi dobře. Domácí vyrovnali po hlavičce Šišky v 69. minutě a rozhodující úder přišel tři minuty před koncem. Centr z pravé strany našel přesně nabíhajícího Folwarcznyna a ten hlavou vstřelil druhý gól domácích.

Ohlasy

SK Tichá:

DANIEL KULA: "K fotbalu dnes bohužel jen stručně. Na soupeře jsme se takticky chystali malinko více než jindy. Kluci nejsou za defenzivní úkoly příliš rádi, přesto jsme po počátečním ostychu a jedné šanci domácích nejprve zahrozili a poté udeřili, když spolupráci Kudýna se Svobodou zužitkoval Bajer ve vedoucí gól. Krátce nato první incident a zranění našeho Tučka, ten naštěstí v utkání pokračoval. Taktika vycházela i ve druhé půli, domácí spoléhali jen na centry ze stran. K ničemu jinému jsme je nepustili, ale i díky několika střídáním tlak sílil a dvacet minut před koncem nejprve vyrovnali a po stejné situaci vstřelili i vítěznou branku v 87. minutě, v době kdy už byla u hřiště sanitka..

Utkání řídil pan Dominik Novák, záměrně nepíšu rozhodčí. Někdo ho musel doporučit a schválit na tuto úroveň (1.A třídu) takže nechť si nese i on svoji odpovědnost. Rozhodčí dělím na arogantní a slušné (je jich více) a ne na výborné a špatné. Jsem z těch, kteří se snaží koučovat s nadhledem a neřešit kdejakou jejich minelu. Spíše se snažím vcítit se do jejich role a nevidět za vším zlý úmysl. Bohužel těžké zranění našeho hráče Lukáše Bajera, jde jednoznačně na vrub výše jmenovaného, protože zinscenoval situaci, která vedla k osudnému střetu a tím jen vyústilo jeho nechutné představení, mimochodem se žvýkačkou v puse.. Neponechání výhody v rodící se gólové příležitosti, vrácení hry až ke středové čáře, následná naše standartní situace po níž opět v akci Bajer, vzdušný souboj, míč se dostáva za obranu, Lukáš trefuje míč těsně před střetem s domácím brankářem Pechou, míč se odráží k našemu dobíhajícímu hráči, který skóruje, ale místo oslavy gólu, zvuk prasklých kostí a ke všemu pan Daniel Koňczyna zvedá praporek, proč? (video jistě odtajní) takže v jednu chvíli těžké zranění, bez červené karty pro aktéra zákroku, neuznaný gól a pokyn pro náš realizační tým "rychle ho dejte za čáru". Ten rozdílový gól už pak přišel v době, kdy byl pro nás výsledek jaksi méně důležitý. Bohužel nejen reakce sudích, ale i domácí pořadatelské služby, bylo ubohé, absolutní nezájem o to postarat se o zraněného hráče, v době kdy posádka RZS ještě stále poskytovala první pomoc Lukášovi, tak domácí hráči už oslavovali vítězným pokřikem, možná i se svým trenérem, který mi před utkáním pod zaplněnou tribunou tisknul ruku a popřál hodně štěstí. Po utkání jsem ho už neviděl, místo toho jsem byl od jiných funkcionářů ujišťován, anichž bych cokoliv v tomhle duchu naznačoval, že oni do toho "nejdou"... Luky přejeme ti rychlé uzdravení, je to pro celý tým těžká rána, budeš nám hodně chybět, ale tohle mužstvo má sílu, což jsme dnes ukázali i proti lídrovi soutěže. Musíme se se vším dál sportovně poprat.